چهارشنبه، 7 مهر 1400 | 21 صفر 1443
فهرست
Skip Navigation Links
جست‌وجوی سریع

خبر


بیانات حضرت آیت الله حسینی بوشهری "دبیر محترم شورای عالی حوزه های علمیه" در پی اهانت نشریه فرانسوی به ساحت قرآن کریم و رسول مکرم اسلام (ص)

چهارشنبه، 19 شهريور 1399 | نظرات (0) | ارسال نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

گناه نابخشودنی نشریه فرانسوی در خصوص اهانت به نبی مکرم (ص) موجب خشم جهان اسلام شده است.

مطلعیم که هرچند وقت یکبار جهت انحراف افکار مسلمانان اقدامات اینچنینی صورت میپذیرد . خصوصا اخیرا که بحث عادی سازی ارتباط بعضی از کشورهای عربی - اسلامی با رژیم صهیونیستی مطرح می باشد.

در توجیه این اقدامات غلط نیز آزادی بیان را مطرح می نمایند.

البته خود آنها برای آزادی بیان در کشورهایشان ارزش ها و حدودی را قائل هستند و به احدی اجازه اهانت به این ارزشها و تخطی از این حدود را نخواهند داد.

بنابراین آزادی بیان در کشورهای غربی مفهومی دوگانه است نسبت به خودشان دارای حد و حدود ، اما نسبت به کشورهای مسلمان چارچوبی نداشته و به نام اینکه ما مهد آزادی هستیم به خود اجازه اهانت به مقدسات اسلامی گاهی قرآن مجید و گاهی چهره نورانی پیامبر مکرم اسلام (ص) را میدهند.

ما این اقدام زشت و به دور از تمدن را محکوم میکنیم و انتظار داریم جهان اسلام و همه افرادی که در جایگاه دفاع از اسلام هستند این اهانت را محکوم نمایند.

یکی از زمینه های سوء استفاده کشورهای غربی در توهین به مقدسات ، تفرقه ای است که بین مسلمانان ایجاد کرده اند.

همراهی عده ای از سران کشورهای اسلامی به عنوان مزدور کشورهای غربی موجب شده است تا آنها جرات پیدا نکنند در مقابل اینگونه خباثت ها ابراز نظر کنند.

این انتظار وجود دارد که سران کشورهای اسلامی مسلمانان و ائمه جمعه و جماعات سراسر جهان اسلام یکپارچه این اهانت را محکوم نمایند.

اگر در مقابل این اهانت ها ، واکنش و عکس العمل مناسب و در خورشان صورت نپذیرد ، این مسائل در نظر کشورهای غربی امری عادی جلوه خواهد کرد و موجب خواهد شد در آینده به اشکال دیگر بغض و کینه و عداوت خود را نسبت به اسلام بروز دهند.

ما حوزویان همچون مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم) ، این خباثت و اهانت به قرآن کریم و پیامبر اعظم (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) را یکپارچه محکوم میکنیم.

 انتظار داریم وزراء امورخارجه کشورهای اسلامی و بخصوص وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی برخوردی مناسب با این اقدام انجام دهند تا کشورهای غربی احساس نکنند که مسلمانان در برابر ارزشها و مقدسات خود بی تفاوت هستند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاتهتازه‌ترين خبرها

فهرست تمام اخبار