چهارشنبه، 29 اسفند 1397 | 13 رجب 1440
فهرست
Skip Navigation Links
جست‌وجوی سریع

خبر


حجه الاسلام و المسلمين سيّد احمد خاتمي: فاجعه تلخ منا آغازي براي خلع يد آل سعود است

يکشنبه، 5 مهر 1394 | نظرات (0) | ارسال نظر

عضو شوراي عالي حوزه‌هاي علميه با تاکید بر قصور دولت سعودی در حادثه تلخ منا، گفت: این بی عرضه ها به جای آنکه به فکر اداره حرمین شریفین باشند، دغدغه طفل کشی، پیرزن و پیرمردکشی در یمن دارند.

حجة الاسلام و المسلمین سیّد احمد خاتمی، با تسلیت به مصیبت دیدگان و بازماندگان حادثه منا، اظهار داشت: حادثه جانگداز منا، با خود این پیام صریح را دارد که آل سعود لیاقت اداره حرمین شریفین را ندارد.

عضو شوراي عالي حوزه‌هاي علميه با اشاره به قصور دولت سعودی در پیدایش حادثه تلخ منا، گفت: این حقیقت را حتی کسانی که برای بار دوم به حج مشرف شده باشند، متوجه می شوند که روز عید قربان در جمره عقبه، ازدحام وجود دارد؛ اینکه در این ازدحام یک مسئول سعودی با صدنفر وتعداد زیادی از ارتش و پلیس وارد شوند و راه را ببندند، فاجعه آفرین خواهد بود

سران سعودی یا مجرم هستند یا بی لیاقت

عضو شورای عالی حوزه های علمیه افزود: اگر سران سعودی می دانستند این مسئله فاجعه آفرین است که دادگاه باید به عنوان یک مجرم به جنایت آنها رسیدگی کند و اگر نمی دانستند نشان از بی لیاقتی آنها دارد.

امت اسلام برای اداره حرمین شریفین چاره اندیشی کند ايشان با اشاره به راهکار عدم تکرار حوادث تلخ در مکه، اظهار داشت: راه حل اجرایی این است که جهان اسلام بنشینند و برای اداره حرمین شریفین فکری کنند.

. *بی عرضه های سعودی دغدغه طفل کشی در یمن دارند.

این عضو جامعه مدرسین حوزه با اشاره به بیانات امام خمینی(ره) بعد از فاجعه سال 1366 مبنی بر اینکه «آل سعود لیاقت اداره حرمین شریفین را ندارد»، ابراز داشت: این بی عرضه ها به جای آنکه به فکر اداره حرمین شریفین باشند، دغدغه طفل کشی، پیرزن و پیرمردکشی دریمن دارند. عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری با اشاره به اظهارات روز گذشته شاه روسیاه سعودی مبنی بر اینکه ما همچنان به یمن حمله خواهیم کرد، گفت: این مسئله نشان می دهد سران آل سعود دغدغه ای جز خیانت ندارند. وي تاکید کرد: باید فاجعه تلخ منا را آغازی برای تدبیر در اداره حرمین شریفین و خلع ید آل سعود دانست .

ايشان در پایان با تسلیت مجدد به بازماندگان این حادثه جانگداز، خواستار صبر و اجر جزیل برای مصیبت دیدگان و مغفرت و علو درجات برای جانباختگان از خداوند منان شد.