پنج‌شنبه، 1 فروردين 1398 | 14 رجب 1440
فهرست
Skip Navigation Links
جست‌وجوی سریع

خبر


اطلاعيه شوراي عالي حوزه هاي علميه در پي حملات وحشيانه رژيم صهيونيستي به مسجدالاقصي

شنبه، 28 شهريور 1394 | نظرات (0) | ارسال نظربسم‌الله الرحمن الرحیم

 

روزهای گذشته برای ساکنان فلسطین اشغالی و همه مسلمانان جهان، روزهای تلخی بود. حمله ددمنشانه عمال رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی و کشتار وحشیانه مسلمانان بیگناه با هدف محو و نابودسازی آثار عظیم اسلامی انجام می‌پذیرفت. به راستی گناه مسلمانان مظلوم فلسطینی چیست که از کمترین حقوق انسانی که همانا برخورداری از آزادی در انجام دادن اعمال دینی و حضور در اماکن مذهبی است محروم می‌شوند؟! و به راستی گناه مسلمانان آن سرزمین چیست که به دلیل حراست از مسجد‌الاقصی به خاک و خون کشیده می‌شوند؟!

این جنایات در حالی صورت می‌گیرد که مجامع به اصطلاح حامی حقوق بشر، سکوت کرده‌اند و حتی این حوادث هولناک را محکوم نیز نمی‌کنند. اکنون وظیفه مسلمانان است که به یاری برادران خود بشتابند و در برابر ددمنشی‌های رژیم جعلی اسرائیل ایستادگی کنند و با محکوم کردن آن، اجازه تعدی به قدس، قبله اول مسلمانان و بنای شریف مسجد‌الاقصی را ندهند. رژیم صهیونیستی با چنین اعمالی می‌کوشید تا شکست خویش در نبرد با مردم غزه را جبران سازد و هویت پوشالی خود را بازسازی نماید.

شورای عالی حوزه‌ علمیه قم، ضمن محکوم ساختن تعرض رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی و به خاک و خون کشیدن مسلمانان بی‌دفاع آن، همه امت اسلامی را به مقابله با نقشه‌های پلید رژیم سفاک صهیونیستی دعوت می‌نماید.


مرتضی مقتدایی

رئیس شورای عالی حوزه های علمیه