دوشنبه، 29 بهمن 1397 | 12 جمادي الثانية 1440
فهرست
Skip Navigation Links
جست‌وجوی سریع

خبر


ديدار اعضاي شوراي عالي حوزه با حضرت آيت الله مكارم شيرازي(دامت بركاته)

سه‌شنبه، 21 شهريور 1391 | نظرات (0) | ارسال نظر

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار با اعضاي شوراي عالي حوزه‌هاي علميه که در بیت معظم‌له برگزار شد، با ابراز خوشبختي از تشكيل دوره جديد شورای عالی و تعيين مدیریت حوزه، ضمن تاكيد بر لزوم محفوظ‌بودن استقلال حوزه‌ي شهرستان‌ها، بيان نمودند كه: حقیقت این است که حوزه‌های علمیه سراسر کشور، چشم به این شورا دوخته‌اند و الگو و راهنمایی را از شما می‌خواهند و پناهگاه‌شان شما هستید. نه تنها بار حوزه‌ي علمیه(قم) بر دوش شما است، بار تمام حوزه علمیه بر دوش شما است، بنابراین وظیفه خیلی سنگین است. ايشان ضمن تاكيد بر نقش مراجع در انتخاب اعضاي شوراي عالي بر لزوم ارتباط قوي‌تر با مراجع پرداخته و ابراز اميدواري كردند كه شوراي عالي با كمك مراجع بتواند این بار مسئوليت را به مقصد برساند.
 معظم‌له در خصوص منابع مالي حوزه، وابستگی حوزه و نهادهای حوزوی به دولت را مضر ارزیابی كرده و با  تاكيد بر ضرورت حفظ استقلال حوزه‌های علمیه، بيان نمودند كه‌: بايد کاری كرد كه شورای عالی و کل حوزه علمیه روی پای خودش بایستد. همچنين ايشان با توجه به ضرورت كوچك‌سازي تشكيلات حوزه بيان داشتند كه تصور عموم بر این است که مدیریت، بیش از حد گسترش پیدا کرده است لذا مي‌بايست كاري كرد که انشاءالله قدری کوچک بشود. چرا كه در اين حالت، هم اداره کردن آن ساده‌تر مي‌شود و هم هزینه آن کمتر است. ايشان همچنين بر لزوم نظارت بر مراكز مرتبط با حوزه كه زير مجموعه مديريت نيستند، اشاره نمودند تا بدين وسيله از انجام كارهايي كه به صلاح حوزه نيست جلوگيري شود.
 آيت‌الله مكارم شيرازي در ارتباط با اساتيد و دروس حوزه بر قابل قبول نبودن دوگانگي، اهميت حضور و غیاب در دروس، جلوگيري از نفوذ نظامات دانشگاهی در حوزه، زنده‌نگه‌داشتن انگیزه‌‌های معنوی و پولي نشدن فعاليت‌هاي علمي در حوزه تاكيد نمودند.

منبع: اداره ارتباطات دبيرخانه شوراي عالي حوزه‌هاي علميه