چهارشنبه، 29 اسفند 1397 | 13 رجب 1440
فهرست
Skip Navigation Links
جست‌وجوی سریع

خبر


تاكيد رهبر انقلاب بر ضرورت جدی گرفتن تحول و زنده کردن ظرفیت‌های درونی حوزه‌های علمیه

چهارشنبه، 15 شهريور 1391 | نظرات (0) | ارسال نظر

حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار اعضاي شوراي عالي حوزه‌های  علميه سراسر كشور با اشاره به منزلت و جايگاه اين شورا در تربيت روحانيون و علماي تأثيرگذار بر ضرورت جدي گرفتن تحول در حوزه‌های علميه و زنده كردن ظرفيت‌هاي دروني آن، و ارتقاء سطح اخلاق، فكر و معرفت ديني طلاب تأكيد كردند.
رهبر انقلاب اسلامي مبناي اصلي كار در حوزه‌های علميه را تربيت فقيه خواندند و خاطرنشان كردند: لازم است در كنار توجه به اين مبناي اصلي به آموزش و فراگيري علوم عقلي اعم از فلسفه و كلام نيز اهتمام شود.
ايشان «روح» حاكم بر حوزه‌های علميه را تربيت علماي وارسته دانستند و در تبيين لوازمِ «صورت و قالبِ» فعاليت هاي حوزه‌هاي علميه، بر مواردي همچون پرهيز از تقليد روش هاي مديريتي ديوان سالارانه، گسترش تشكيلات اداري، موازي كاري و مدرك گرايي تأكيد كردند.
رهبر انقلاب تقويت سطح علمي و آموزشي در حوزه‌هاي علميه را ضرورتي قابل توجه دانستند و تصريح كردند: لازم است شوراي عالي حوزه‌هاي علميه در اين زمينه برنامه‌ريزي كند.
پيش از بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي ابتدا آيت الله استادي رئيس شوراي عالي حوزه علميه و سپس حضرات آقايان مقتدايي،‌غروي و حسيني بوشهري گزارشي از اقدامات دوره گذشته مديريت حوزه و مصوبات و سياست گذاري‌هاي شوراي عالي و برنامه‌هاي مديريت در دوره‌ي پيش رو بيان كردند.

منبع: اداره ارتباطات دبيرخانه شوراي عالي حوزه‌هاي علميه