پنج‌شنبه، 1 فروردين 1398 | 14 رجب 1440
فهرست
Skip Navigation Links
جست‌وجوی سریع

خبر


كتاب «حوزه و روحانيت در نگاه رهبري» منتشر شد.

يکشنبه، 23 آبان 1389 | نظرات (0) | ارسال نظر

كتاب حوزه و روحانيت در نگاه رهبري

كتاب «حوزه و روحانيت در نگاه رهبري(بيانات مقام معظم رهبري از سال 1368 تا 1388)» توسط دبيرخانه شوراي عالي حوزه‌هاي علميه، منتشر شد.
به گزارش اداره ارتباطات دبيرخانه شوراي عالي حوزه‌هاي علميه، كتاب «حوزه و روحانيت در نگاه رهبري»، شامل بيانات، پيامها و نامه‌هاي مقام معظم رهبري(مد ظله العالي) از سال 1368 تا سال 1388 درباره مسائل حوزه و روحانيت است كه به صورت موضوعي، دسته‌بندي و تدوين شده است.
مطالب اين كتاب، بر اساس شصت كليدواژه مرتبط با موضوع حوزه و روحانيت، در هشت بخش «كليات»، «مديريت و تشكيلات»، «منابع انساني و مالي»، «حوزه و نظام اسلامي»، «تهذيب و تربيت»، «تبليغ و اطلاع‌رساني»، «پژوهش» و «آموزش» موضوع‌بندي شده و هر بخش نيز، به سه فصل «نگرشهاي بنيادين»، «توصيف وضعيت(پيشينه، وضعيت فعلي، پيش‌بيني)» و «توصيه‌ها» تقسيم شده است. موضوع‌بندي هر فصل نيز، به تناسب مطلب، تا حداكثر چهار رده زيرموضوعي، ارائه شده است.
اين كتاب، با توجه به دسته‌بندي فوق و به كمك فهرست تفصيلي، امكان دست‌رسي سريع حوزويان و انديشمندان را به ديدگاه‌هاي مقام معظم رهبري درباره حوزه و روحانيت، فراهم مي‌كند.
كتاب «حوزه و روحانيت در نگاه رهبري»، در 752 صفحه در قطع وزيري، با جلد گالينگور و در شمارگان 2000 نسخه منتشر شده و در اختيار طلاب، فضلا و انديشمندان حوزه دين، قرار گرفته است.
علاقه‌مندان براي تهيه اين كتاب، مي‌توانند با اداره ارتباطات دبيرخانه شوراي عالي حوزه‌هاي علميه به آدرس «قم، مدرسه عالي دارالشفاء، دبيرخانه شوراي عالي حوزه‌هاي علميه، صندوق پستي 3911-37185» مكاتبه كنند و يا با شماره تلفن «7173235-0251» تماس حاصل نمايند.

 

منبع: اداره ارتباطات دبيرخانه شوراي عالي حوزه‌هاي علميه