چهارشنبه، 29 اسفند 1397 | 13 رجب 1440
فهرست
Skip Navigation Links
جست‌وجوی سریع

خبر


مصوبات جلسات شماره 55 و 56 شوراي گسترش حوزه‌هاي علميه: تصويب ضرورت و كليات 2 رشته تخصصي سطح سه و اعطاي موافقت اصولي تأسيس به يك مدرسه

چهارشنبه، 26 اسفند 1388 | نظرات (0) | ارسال نظر

شوراي گسترش حوزه‌هاي علميه

 

شوراي گسترش حوزه‌هاي علميه، در جلسه شماره 55 خود در تاريخ 18 اسفند 1388، علاوه بر تصويب ضرورت و كليات رشته تخصصي تربيت روحاني حج(سطح سه)، با اعطاي موافقت اصولي تأسيس و مجوز موقت دو ساله به مدرسه علميه بقيت‌الله قم، موافقت نمود.
در اين جلسه، ضرورت و كليات رشته تخصصي تربيت روحاني حج(سطح سه)، به تصويب شوراي گسترش حوزه‌هاي علميه رسيد تا پس از تصويب اين ضرورت و كليات در شوراي عالي حوزه‌هاي علميه، سرفصل دروس و منابع درسي اين رشته نيز بررسي و تصويب شود.
همچنين، در اين جلسه مقرر شد طرح تفصيلي، سرفصل‌ها و منابع رشته يا گرايش، در كميته آموزش شوراي گسترش با حضور معاونان آموزشي مراكز مديريت برادران و خواهران تصويب شود تا نيازي به طرح آنها در شوراي گسترش نباشد.
در اين جلسه، شوراي گسترش حوزه‌هاي علميه، بنا به تقاضاي حضرت آيت‌الله طاهري خرم‌آبادي و به استناد مصوبه شماره 616 شوراي عالي حوزه‌هاي علميه، با اعطاي موافقت اصولي تأسيس و مجوز موقت دو ساله به مدرسه علميه بقيت‌الله شهر قم، جهت برگزاري پايه‌هاي 7 تا 10، موافقت نمود.
شوراي گسترش حوزه‌هاي علميه، در جلسه شماره 56 خود در تاريخ 25 اسفند 1388، كليات و برنامه درسي رشته تخصصي امامت(سطح سه) را به تصويب رساند تا پس از تصويب اين كليات در شوراي عالي حوزه‌هاي علميه، سرفصل دروس و منابع درسي اين رشته نيز بررسي و تصويب شود.

 

منبع: واحد ارتباطات دبيرخانه شوراي عالي حوزه‌هاي علميه