چهارشنبه، 29 اسفند 1397 | 13 رجب 1440
فهرست
Skip Navigation Links
جست‌وجوی سریع

خبر


پيام تسليت شوراي عالي حوزه‌هاي علميه، در پي ارتحال حضرت آيت‌الله حاج شيخ مهدي قاضي خرم‌آبادي(ره)

سه‌شنبه، 3 آذر 1388 | نظرات (0) | ارسال نظر

جامعه مدرسين حوزه علميه قم، شوراي عالي حوزه‌هاي علميه و مركز مديريت حوزه علميه قم، در پيام مشتركي، ارتحال حضرت آيت‌الله حاج شيخ مهدي قاضي خرم‌آبادي(ره) را تسليت گفتند. متن پيام، به اين شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحيم
إنّا لله و إنّا إليه راجعون
ارتحال عالم نستوه و مجاهد، حضرت آيت‌الله حاج شيخ مهدي قاضي خرم‌آبادي، موجب تأسف، تأثر و اندوه فراوان گرديد. ايشان در طول زندگي بابركت خويش، در قبل و بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، در خدمت حوزه علميه و نظام اسلامي بودند.
از سوابق درخشان ايشان، شركت فعال در نهضت امام‌خميني(قدس سره) قبل از انقلاب، و پس از انقلاب نيز مسئوليتهايي چون عضويت در شوراي عالي قضائي، همكاري با شوراي مديريت حوزه علميه قم و رياست دانشگاه قم را مي‌توان نام برد.
آيت‌الله قاضي، به منظور تربيت نيروهاي متعهد و متخصص، جزء بنيان‌گذاران مدرسه عالي قضائي، تربيت مدرس و دانشگاه قم بود كه تا آخرين روز حيات خويش نيز، در مسئوليت رياست دانشگاه قم، به تربيت نسل جوان اهتمام داشت. پاكي و ساده‌زيستي و خدمت بي‌اجر و مزد، از خصوصيات بارز اين انسان سالم و فداكار بود.
جامعه مدرسين، شوراي عالي و مركز مديريت حوزه علميه قم، ارتحال ايشان را به محضر حضرت بقيت‌الله الأعظم(أرواحنا له الفداء)، مقام معظم رهبري(مد ظله العالي)، مراجع عظام تقليد(دامت بركاتهم) و عموم دانشگاهيان، خاصه اساتيد، كادر علمي و دانشجويان دانشگاه قم، تسليت عرض نموده؛ علو درجات را براي آن فقيد و صبر و اجر فراوان براي بازماندگان آن مرحوم، خواستار است.

 

جامعه مدرسين حوزه علميه قم
شوراي عالي حوزه‌هاي علميه
مركز مديريت حوزه علميه قم

منبع: واحد ارتباطات دبيرخانه شوراي عالي حوزه‌هاي علميه