چهارشنبه، 29 اسفند 1397 | 13 رجب 1440
فهرست
Skip Navigation Links
جست‌وجوی سریع

خبر


پيام تسليت مدير حوزه‌هاي علميه، در پي ارتحال حضرت حجت‌الاسلام و المسلمين سيدعبدالعزيز حكيم(ره)

پنج‌شنبه، 5 شهريور 1388 | نظرات (0) | ارسال نظر

در پي ارتحال حضرت حجت‌الاسلام و المسلمين سيدعبدالعزيز حكيم(ره)، حضرت آيت‌الله مقتدايي مدير حوزه‌هاي علميه، ارتحال آن روحاني جليل‌القدر و مجاهد خستگي‌ناپذير را تسليت گفت. متن پيام ايشان، به اين شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحيم
إنّا لله و إنّا إليه راجعون
درگذشت روحاني جليل‌القدر، مجاهد خستگي‌ناپذير، حضرت حجت‌الاسلام و المسلمين حاج سيدعبدالعزيز حكيم(ره)، رئيس مجلس اعلاي اسلامي عراق و سازمان بدر كه پس از عمري تلاش در راه اعتلاي اسلام و آزادي مردم عراق به ديدار حق شتافت، باعث تأسف و تأثر خاطر شد.
او شخصيتي ارزشمند از سلاله بيت مكرم مرجع بزرگ عالم تشيع، حضرت آيت‌الله العظمي سيدمحسن حكيم، ‌مهد عالمان وارسته مجاهد و شهداي جاودان تاريخ خون‌رنگ روحانيت تشيع بود و در حالي دار فاني را وداع گفت كه عمر پربركت خود را صرف ترويج تشيع و تحكيم مباني اسلام در عراق نموده و ساليان متمادي مبارزه عليه رژيم جنايت‌پيشه بعثي را در كنار برادر مجاهد خويش، حضرت آيت‌الله شهيد سيدمحمدباقر حكيم(ره)، براي آزادي مردم شريف عراق در كارنامه پرافتخارش داشت.
او صبورانه، داغ شهادت برادران و بستگان خاندان بزرگ حكيم و ديگر فرزندان ملت عراق را تحمل كرد و لحظه‌اي دچار ترديد نشد و همواره در راه استقلال و يكپارچگي عراق، پاي‌مردي جانانه از خود نشان داد.
ارتحال اين شخصيت عزيز، گر چه ما را داغدار كرد؛ اما ياد و خاطره او، هرگز از حافظه هوشيار و بيدار ملت مظلوم عراق، مسلمانان منطقه و تاريخ خون‌بار شيعه، پاك نخواهد شد.
فقدان ايشان را به ساحت قدسي حضرت بقيت‌الله الاعظم(عج)، مقام معظم رهبري(مد ظله العالي)، مراجع عظام و علماي اعلام(دامت بركاتهم) نجف و قم، حوزه‌هاي علميه، عموم مردم عراق، مجلس اعلاي اسلامي، به ويژه خاندان شهيدپرور حكيم و فرزندان برومند آن فقيد سعيد، خصوصاً حجت‌الاسلام و المسلمين جناب آقاي سيدعمار حكيم، تسليت گفته و براي آن مرحوم، غفران الهي و علو درجات و جهت بازماندگان، صبر و اجر، مسئلت مي‌نمايم.

 

مرتضي مقتدايي
مدير حوزه‌هاي علميه
5 شهريور 1388

منبع: واحد ارتباطات دبيرخانه شوراي عالي حوزه‌هاي علميه