چهارشنبه، 29 اسفند 1397 | 13 رجب 1440
فهرست
Skip Navigation Links
جست‌وجوی سریع

خبر


پيام تسليت رئيس شوراي عالي حوزه‌هاي علميه، در پي ارتحال حضرت آيت‌الله بهجت(ره)

دوشنبه، 28 ارديبهشت 1388 | نظرات (0) | ارسال نظر

ارتحال ملكوتي حضرت آيت‌الله بهجت(ره)

 

در پي ارتحال مرجع عالي‌قدر شيعه و فقيه اهل بيت عصمت و طهارت(ع) حضرت آيت‌الله بهجت(ره)، رئيس شوراي عالي حوزه‌هاي علميه، ارتحال آن اسوه فقاهت و مرجعيت را تسليت گفت. متن پيام ايشان، به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم
إنّا لله و إنّا إليه راجعون
عروج ملكوتي مرجع عالي‌قدر شيعه، فقيه اهل بيت عصمت و طهارت(ع)، عالم رباني حضرت آيت‌الله محمدتقي بهجت(ره)، مايه تأسف و تأثر شديد گرديد.
اين شخصيت بي‌نظير، عرفان را در پاي درس فقه نشاند و فقه را معطر به عطر عرفان نمود.
فقدان شخصيتي كه عمر پربركت خود را صرف علم و اجتهاد در راه مكتب علوي نمود و با بهره‌مندي از فيض ناب علوم اهل بيت(عليهم‌السلام) در نجف اشرف و قم مقدسه، منشأ بركات و ثمراتي فراوان گرديد كه تربيت شاگرداني فاضل و زبده، گوشه‌اي از فعاليتهاي خالصانه ايشان است.
بي‌شك، اين ضايعه، خلائي است كه جبران آن، به آساني ميسر نخواهد بود كه «إذا مات العالم ثلم في الإسلام ثلمة لا يسدّها شيء.»
همچنين تلاش آن فقيد سعيد، در ترويج مشي اخلاقي در بين شاگردان، به يقين ثمرات بي‌بديلي را در پي خواهد داشت. ارادت مردم، به ويژه جوانان، به اين وجود والا و حضور بي‌پيرايه ايشان در بين مردم، همواره خاطره فراموش‌ناشدني را در اذهان، بر جاي گذاشته است.
جامعه مدرسين حوزه علميه قم، شوراي عالي حوزه‌هاي علميه و دبيرخانه مجلس خبرگان رهبري، ارتحال تأثرانگيز آن اسوه فقاهت و مرجعيت را به محضر حضرت بقيةالله الأعظم(أرواحنا له الفداء)، رهبر معظم انقلاب اسلامي(مد ظله العالي)، مراجع عظام تقليد(دامت بركاتهم)، حوزه‌هاي علميه، بيت معظم‌له و به خصوص آقازادگان آن مرحوم، تسليت عرض كرده و علو درجات ايشان را از ذات باري‌تعالي مسئلت مي‌نمايد.
 

و السلام عليکم و رحمةالله و برکاته
محمد يزدي
رئيس شوراي عالي جامعه مدرسين حوزه علميه قم،
رئيس شوراي عالي حوزه‌هاي علميه
و رئيس دبيرخانه مجلس خبرگان رهبري
27 ارديبهشت 1388
22 جمادي الأولي 1430

 

منبع: واحد ارتباطات دبيرخانه شوراي عالي حوزه‌هاي علميه