چهارشنبه، 29 اسفند 1397 | 13 رجب 1440
فهرست
Skip Navigation Links
جست‌وجوی سریع

خبر


پيام تسليت رهبر معظم انقلاب، در پي ارتحال حضرت آيت‌الله بهجت(ره)

دوشنبه، 28 ارديبهشت 1388 | نظرات (0) | ارسال نظر

ارتحال ملكوتي حضرت آيت‌الله بهجت(ره)

 

در پي ارتحال عالم رباني حضرت آيت‌الله بهجت(ره)، رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيام تسليتي، درگذشت آن فقيه عالي‌قدر و عارف روشن‌ضمير را ضايعه‌اي جبران‌ناپذير خواندند و اين مصيبت سنگين را به حضرت بقيةالله(أرواحنا فداه)، علماي اعلام، مراجع عظام، خاندان مکرم و همه ارادتمندان آن بزرگوار، تسليت گفتند. متن پيام، به اين شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحيم
إنّا لله و إنّا إليه راجعون
با دريغ و افسوس فراوان، خبر يافتيم که عالم رباني، فقيه عالي‌قدر و عارف روشن‌ضمير، حضرت آيت‌الله آقاي حاج شيخ محمدتقي بهجت(قدس الله نفسه الزکية) دار فاني را وداع گفته و به جوار رحمت حق، پيوسته است.
براي اين‌جانب و همه ارادتمندان آن مرد بزرگ، اين مصيبتي سنگين و ضايعه‌اي جبران‌ناپذير است: «ثلم في الإسلام ثلمة لا يسدّها شيء.»
آن بزرگوار که از برجستگان مراجع تقليد معاصر به شمار مي‌رفتند، معلم بزرگ اخلاق و عرفان و سرچشمه فيوضات معنوي بي‌پايان نيز بودند. دل نوراني و مصفاي آن پارساي پرهيزگار، آيينه روشن و صيقل‌يافته الهام الهي، و کلام معطر او، راهنماي انديشه و عمل رهجويان و سالکان بود.
اين‌جانب، تسليت صميمانه خود را به پيشگاه حضرت بقيةالله(أرواحنا فداه) تقديم مي‌دارم و به حضرات علماي اعلام و مراجع عظام و شاگردان و ارادتمندان و مستفيضان از نفس گرم او و به ويژه به خاندان مکرم و آقازادگان ارجمند ايشان، تسليت عرض مي‌کنم و براي خود و ديگر داغداران، از خداوند متعال درخواست تسلا و براي روح مطهر آن بزرگوار، طلب رحمت و مغفرت مي‌کنم.

 

و السلام عليه و رحمة الله
سيدعلي خامنه‌اي
27 ارديبهشت 1388
22 جمادي الأولي 1430

 

 

منبع: پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري