شنبه، 24 مهر 1400 | 9 ربيع الاول 1443
فهرست
Skip Navigation Links
جست‌وجوی سریع

آخرين مصوبات شوراي عالي حوزه‌هاي علميه - مصوبات از ابتداي سال 1391 شمسي


مصوبه 874 - ضوابط ادامه تحصيل و انتقال طلاب سفيران هدايت*


شماره مصوبه:874، تاریخ مصوبه:1391/7/24 ، تاریخ ثبت:1391/9/11 ، شماره جلسه:4 (کمینه بررسی و تصویب رشته ها)

 

 

 

مادة 1. به منظور ارتقای بنیة علمی و مهارتی فارغ‌التحصیلان سطح 2 سفیران هدایت و افزایش کارآیی تبلیغی آنان، سطح 3 ناپیوستة سفیران هدایت، با حداکثر140 و حداقل 120 واحد ایجاد می‌شود و ورود به این دوره، مشروط به گذراندن حداقل دو سال از تعهّد تبلیغ است.

 

تبصرۀ 1: فارغ‌التحصیلانِ دارای معدّل کلِ 18 به بالا، می‌توانند دورة تعهّد تبلیغ را پس از اتمام سطح 3 انجام دهند.

 

تبصرۀ 2: از آنجا که دورة سفیران هدایت برای تأمین مبلّغ دینی، ایجادشده، دروس سطح 3 این دوره، متناسب با نیازهای علمی- تبلیغی آنان تدوین خواهد شد.

 

مادة 2. اجراي نيمه‌حضوري برنامة سطح 3 سفیران هدایت، بعد از اجراي موفّق يك دورة حضوري و پس از تصويب ضوابط مربوط در مراجع قانوني، بلامانع است.

 

مادة 3. فارغ‌التحصیلان سطح 2 سفیران هدایت، با داشتن شرايط زیر می‌توانند در دورة سطح 2 بلندمدّت یا گرایشی، طبق جدول تطبيق، به صورت حضوری ادامه تحصیل دهند و پس از اتمام دوره، دانشنامة سطح 2 بلندمدّت یا گرایشی دریافت نمایند.

 

1.       داشتن معدل کل 15 به بالا؛

 

2.       داشتن شرايط برنامة مقصد؛

 

3.       موافقت مركز سفيران هدايت جهت ادامه تحصيل؛

 

4.       قبولی در آزمون ورودی سطح 2 گرایشی(برای متقاضیان ورود به دوره­های گرایشی)؛

 

5.       گواهي گذراندن دورة تعهّد تبلیغ.

 

تبصره: فارغ‌التحصیلانِ دارای معدّل کلِ 18 به بالا، می‌توانند مدت تعهّد تبلیغ را پس از اتمام سطح 2 بلندمدّت یا گرایشی انجام دهند و كساني كه در سطح 2 بلندمدّت یا گرایشی، معدل 16 به بالا كسب كنند، مي‌توانند دورة تعهّد تبليغ را حداكثر پس از اتمام سطح 3 انجام دهند.

 

مادة 4. فارغ‌التحصیلان سطح 2 سفیران هدایت، حین گذراندن تعهّد تبلیغ، همانند سایر طلّاب شاغل، می‌توانند طبق ضوابط مصوّب، بر اساس جدول تطبيق، در دورة سطح 2 بلندمدّت به صورت غیرحضوری ادامه تحصیل دهند.

 

مادة 5. انتقال طلّاب شاغل به تحصیل، از دورة سفیران هدایت به دورة بلندمدّت[1] و بالعکس، با داشتن شرايط زیر بلامانع است و به این افراد پس از اتمام دوره، دانشنامة دورة مقصد اعطاء می‌شود:

 

1.       گذراندن موفقیّت‌آمیز حداقل دو نیم‌سال(یک­سال) و حداکثر شش نیم‌سال(سه سال) از دورة مبدأ؛

 

2.       کسب معدل 15 به بالا از دروس گذرانده‌شده؛

 

3.       داشتن شرايط برنامة مقصد؛

 

4.       موافقت مدرسة مبدأ و مقصد.

 

تبصره: طلّاب انتقالی موظفند تمامي دروس دورة مقصد را که در دورة مبدأ نخوانده‌اند، طبق ضوابط دورة مقصد، بر اساس جدول تطبيق، بگذرانند.

 

مادة 6. جدول تطبیق و معادل‌سازی دروس سفیران هدایت با دروس دورة بلندمدّت و گرايشي، مربوط به مواد 3، 4، 5 و موارد مشابه، در كميته‌اي با حضور دو نماينده از معاونت آموزش، دو نماينده از معاونت تبليغ و یک نماينده از دبیرخانة شوراي عالی، تهیّه و به تصویب شورای گسترش خواهد رسید.

 

تبصره: در مقام تطبیق، در صورتی درسی جایگزین درس دیگر می­شود، که حداقل در80% از محتوا و اهداف با آن مشترک باشد.

 [1]. سطح 1 عمومی

*به موجب اين مصوبه، مصوبه 557 ملغي مي‌گردد.